Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
Національна академія наук України

Пошук

З 25 по 27 квітня 2018 року у виставковому центрі „КиївЕкспоПлаза” відбудеться IX Міжнародний медичний форум “Інновації в медицині – здоров’я нації”.
В рамках Форуму заплановано проведення Міжнародних виставок в галузі охорони здоров’я “MEDICAEXPO” та “PHARMAEXPO”.
В цьому заході прийме активну участь наша установа.
Запрошуємо відвідати нашу експозицію!

18 квітня в нашому Інституті відбувся виступ Національної заслуженої капели бандуристів УкраЇни імені Г.І. Майбороди

Працівники Інституту отримали величезне задоволення від яскравого виступу. Велика подяка капелі бандуристів, керівнику та головному диригенту України Юрію Курачу та Романюку Б.М. за незабутні враження!

IMG-3801104469afed975d2e17b670d24852-V IMG-15e87c53dbd123d0e87ebc530e611d87-V

IMG-307e902d3684f80cbc5650b27474e1bf-V

Бюро Відділення фізики і астрономії НАН України
запрошує всіх бажаючих взяти участь у роботі
Загальних зборів Відділення, які відбудуться 25 квітня 2018 року у конференц-залі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (просп. Науки, 41).

Їхати до станції метро «Деміївська», а далі – тролейбусом  № 1 або автобусом № 20 до зупинки «вул. Лисогірська»

П О Р Я Д О К   Д Е Н Н И Й

25 квітня 2018 року

Ранкове засідання
Початок о 10 годині

1.  Відкриття зборів.
2.    Наукові доповіді лауреатів премій НАН України імені видатних учених В.Є. Лашкарьова, А.Ф. Прихотько, Івана Пулюя, Є.П. Федорова, присуджених за результатами конкурсу 2017 року.
Доповідають: В.О.Кочелап, С.А. Бугайчук, О.І. Товстолиткін,     В.Є. Саваневич.
3.    Про підсумки діяльності установ Відділення фізики і астрономії НАН України у 2017 році та перспективи розвитку фундаментальних досліджень.

Доповідає академік-секретар ВФА НАН України, академік НАН України В.М. Локтєв

 Вечірнє  засідання
Початок о 15  годині

 Обговорення доповіді та прийняття постанови Загальних зборів.

  1.  Вибори директорів:
    ·    Інституту фізики НАН України;
    ·    Міжнародного центру «Інститут прикладної оптики» НАН України;
    ·    Інституту фізики гірничих процесів НАН України.
  2.  Поточні справи.

 


ЗАПРОШУЮТЬСЯ ВСІ БАЖАЮЮЧІ !

 

 

До 80-річчя від дня народження Бориса Олексійовича Нестеренка
(1938-2003 рр.).

     13 квітня 2018 року виповнюється 80 років від дня народження Бориса Олексійовича Нестеренка - відомого українського вченого в галузі атомної фізики і електроніки, доктора фізико-математичних наук, члена‑кореспондента НАН України. Вся трудова і наукова діяльність Бориса Олексійовича Нестеренка тісно пов’язана з Інститутом фізики напівпровідників ім.В.Є.Лашкарьова НАН України.
       Б.О.Нестеренко народився 13 квітня 1938 року в м. Волгограді. В 1945 році сім’я переїхала до Києва. Закінчивши в 1955 р. середню  школу,  він вступив на  радіофізичний факультет КДУ ім.Т.Шевченка. Після закінчення університету в  1960 р. був направлений на роботу в Інститут фізики АН УРСР. В жовтні того ж року був переведений до новоствореного Інституту напівпровідників АН УРСР (зараз – Інститут фізики напівпровідників ім.В.Є.Лашкарьова НАН України),в якому він пропрацював до своєї смерті в 2003 р.
      З 1962 по 1965 рр. Б.О.Нестеренко навчався в аспірантурі ІН АН УРСР.В 1967 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1977 р.-докторську. В червні 1978 р. його було призначено на посаду заступника директора Інституту з наукової роботи, яку він займав до грудня 1988 р. В коло його обов’язків як заступника директора Інституту входили питання впровадження нових розробок, співробітництва з вітчизняними та зарубіжними організаціями, проведення госпдоговірних робіт, контроль діяльності служб економічної ефективності, патентно-ліцензійної, СКТБ. В 1992 році його було обрано членом – кореспондентом АН України.
     Б.О.Нестеренко – один із фундаторів і провідних спеціалістів в галузі  досліджень атомарно-чистої поверхні напівпровідників в надвисокому вакуумі. Він вивчав традиційні, а також нові складні методи вивчення атомарно-чистої поверхні напівпровідників,серед них такі, як дифракція повільних електронів, ІЧ-фотопровідність і оптичні методи. Комплексний характер досліджень дозволив виявити цілий ряд ефектів на чистій поверхні, які мають важливе значення для фізики напівпровідників, а саме: вивчено параметри поверхневих електронних станів і фактори, які на них впливають.
   Під керівництвом Б.О.Нестеренка було захищено 6 кандидатських дисертацій. Борис Олексійович є автор більше 80-ти статей в міжнародних і вітчизняних наукових журналах, а також співавтор 3-х монографій.

         


Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України став лауреатом премії WEB OF SCIENCE AWARD UKRAINE 2018 за найбільшу кількість публікацій співробітників Інституту в провідних міжнародних наукових журналах за період 2007-2017 рр. реферованих міжнародною наукометричною базою даних
Web of Science компанії Claritave Analytics.