Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова Національної академії наук України

Пошук

Про нас

welcome

Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України є державною бюджетною наприбутковою установою, що входить до складу Відділення фізики та астрономії НАН України.
Інститут було засновано у 1960 році на базі відділів та лабораторій Інституту фізики АН УРСР . На той час в Інституті фізики діяли наукові школи з фізики нерівноважних процесів у напівпровідниках і теорії напівпровідників, очолювані академіком АН УРСР, проф. Вадимом Євгеновичем Лашкарьовим і д.ф.-м.н., проф. Соломоном Ісаковичем Пекарем. Серед заснованих в НАН України премій імені видатних учених України є премії імені В.Є. Лашкарьова і С.І. Пекара.
На початок 2025 р. в Інституті працюють: 1 академік(О.Є.Бєляєв), 6 членів-кореспондентів(М.Я.Валах, В.М.Джаган, В.О.Кочелап, В.С.Лисенко, Ф.Ф. Сизов, В.М. Сорокін), 64 доктори наук (серед них - 28 професорів), 160 кандидатів наук, 12 докторів філософії.
При Інституті функціонує Наукова рада з проблеми „ФІЗИКА НАПІВПРОВІДНИКІВ І ДІЕЛЕКТРИКІВ” при ВФА НАН України.
Дослідження і розробки проводяться за такими основними науковими напрямами:
- фізика процесів взаємодії електромагнітного випромінювання з речовиною;
- фізика низьковимірних систем, мікро- та наноелектроніка;
- оптоелектроніка та сонячна енергетика;
- напівпровідникове матеріалознавство та сенсорні системи.
За цими напрямами працюють 11 наукових відділів, до складу яких входять також:
- центр колективного користування приладами НАН України „Діагностика напівпровідникових матеріалів, структур та приладних систем”;
- випробувальна лабораторія голографічних захисних елементів (сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001);
- центральна випробувальна лабораторія напівпровідникового матеріалознавства (атестат акредитації Укр. Державного виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації за №ПТ-0400/01 від 28.12.2001р.);
- центр випробувань фотоперетворювачів та фотоелектричних батарей (атестат акредитації Держспоживстандарту України за № ПТ-0327/03 від 20.04.2003 р.);
- центр випробувань і діагностики напівпровідникових джерел світла та освітлювальних систем на їх основі.
     В Інституті регулярно проводяться наукові збори, на яких заслуховуються наукові доповіді провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, а також матеріали докторських дисертацій. Інститут активно використовує нові форми організації наукових досліджень та впровадження їх результатів.
    Інститут здійснює плідне міжнародне наукове та науково-технічне співробітництво з рядом університетів і наукових центрів США, Великої Британії, Франції, Італії, Іспанії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Китаю та ін, а також підтримує тісні наукові контакти з провідними науковими установами Прибалтики. Інститут видає науковий англомовний журнал "SemiconductorPhysics. QuantumElectronics&Орtоеlеctronics", який включений до наукометричних баз SCOPUS та Webof SCIENCE та збірник "Оптоэлектроника и полупроводниковаятехника".
В Інституті працюють спеціалізовані вчені ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата наук (зі спеціальностей: 01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем; 01.04.07 – фізика твердого тіла; 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків).
На базі Інституту функціонує аспірантура за спеціальністюЕ6 (105) «Прикладна фізика та наноматеріали» та докторантура. В Інституті діє Рада молодих вчених. Щорічно проводиться наукова конференціядля молодих вчених "Лашкарьовські читання". Інститут є організатором Української наукової конференції з фізики напівпровідників.